Antminer S19 ile wykopuje Bitcoina? Dwukrotnie więcej niż dotychczas?

Antminer S19 ile wykopuje Bitcoina? Dwukrotnie więcej niż dotychczas?

Firma Bitmain opublikowała informację o najnowszym urządzeniu do kopania BTC. Nowe urządzenie firmy, typu ASIC, o nazwie Antminer S19 ma mieć dwa razy więcej kopalnianej mocy od układu zaprezentowanego poprzednio.

Bitmain jest największym na świecie potentatem odnośnie do rynku wydobywczego walut cyfrowych, a obecnie wypuszcza na ten właśnie rynek kolejną maszynkę do produkcji bitcoinów, czyli urządzenie popularnie nazywane koparką kryptowalutową.

Czy Antminer S19 będzie w stanie wykopać Bitcoina dwukrotnie więcej niż dotychczas?

Antminer S19, bo taką nazwę nosi nowa koparka, został pokazany we wstępnej specyfikacji technicznej bezpośrednio na stronie internetowej firmy Bitmain, ale na razie jedynie jako zapowiedź, ponieważ urządzenia nie można jeszcze zakupić. jest to związane z tym, że zarówno cena, jak i terminy dostaw produktu do odbiorców nie zostały jeszcze przez Bitmain ustalone. Natomiast dobą nowiną dla górników bitcoinowych jest to, że są już podane informacje dotyczące poprzedniej generacji koparek, czyli urządzeń o nazwie Antminer S17+ oraz Antminer T17+, które na rynek mają zostać dostarczane już w kwietniu.

Warto wiedzieć: Co zrobić, gdy transakcja w bitcoinie nie została potwierdzona?

Najnowsze układy

W porównaniu do starszych maszyn kopiących bitcoiny, nowe urządzenia będą charakteryzowały się przede wszystkim tym, że posiadają podwojoną moc obliczeniową. Firma Bitmain nie opracowała przy tym jednego urządzenia o zamkniętych parametrach, ale będzie ich aż cztery. W wersjach Antminer S19 pro hashrate moc będzie wynosiła 105 lub w wersji najwyższej 110 TH/s, a w obu wersjach modelu nieco zubożonego, czyli bez tzw. plusa, będzie to wynosiło odpowiednio 95, a wersji najniższej 90 TH/s. Ów konkretny model Antminera będzie pozwalał na wydobywanie walut cyfrowych z algorytmem SHA256, będzie więc przeznaczony do wydobywania przede wszystkim takich kryptowalut, jak bitcoin, bitcoin cash oraz bitcoin sv.

W wersjach najbardziej wydajnych, czyli w obu wariantach Antminerów Pro, wydajność energetyczna wyniesie 29.5 J/TH, natomiast w obu wersjach podstawowych, a więc bez plusa, wydajność wyniesie 34.5 J/TH. Jeżeli chodzi o pobór mocy odnośnie do urządzeń, to we wszystkich wypadkach będzie ona identyczna i wyniesie 3250 W.

Sprawdź również: Firmy akceptujące płatności Bitcoin i kryptowalutowe

Czy rzeczywiście dwa razy więcej cyfrowego złota?

Urządzenia typu Antminer S17, których moc może wynieść maksymalnie 55 TH/s, według szacunków maja pozwalać na wykopywanie 0.25 BTC rocznie, czyli przy zastosowaniu czterech urządzeń, rocznie wykopiemy jednego bitcoina. Najnowszy model Antminera, S19 w wersji Pro hashrate wykopie tego samego bitcoina przy zastosowaniu dwóch urządzeń albo przy użyciu czterech, zrobi to dwa razy szybciej. Oczywiście przy założeniu, że otrzymalibyśmy S-dziewiętnastkę od ręki, póki nie wystąpiły jakieś zmiany. A jakie to zmiany?

Czytaj więcej: W jaki sposób zarabiać więcej na giełdach na kryptowalut?

Otóż wiemy doskonale, że zbliża się halving bitcoina i nie da się tego przeskoczyć, pisanie więc o wydobyciu dwukrotnej ilości cyfrowego złota można jedynie uznać za chwyt reklamowy, gdyż nie umniejszając możliwości nowej koparki, nagroda za wydobycie zostanie zmniejszona.

Warto tutaj jednak napomknąć w ramach ciekawostki, że nowy jeden układ S19 odpowiada mocy wydobywczej, jaką posiadała cała sieć w roku 2013.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Dla Petera Schiff Bitcoin jest piramidą finansową. Zgadzasz się z tym?

Next Post

Profit Maximizer – Czy Warto? Opinie Profit Maximizer

Related Posts