Bitcoin a Ethereum - Jaka jest różnica w kryptowalutach | KryptoPay

Bitcoin a Ethereum – Sprawdź różnice

Rynek kryptowalut cały czas się rozwija. Użytkownicy bardzo chętnie korzystają z wirtualnych walut, które mogą być wykorzystywane w dowolnym momencie. Jedną z najpopularniejszych technologii stosowaną wśród kryptowalut jest Bitcoin. Dostęp do Bitcoinów jest bardzo szeroki.

Przelewy z ich wykorzystaniem są zabezpieczone specjalnymi kluczami, tak aby móc autoryzować każdą transakcję, którą chce się wykonać. Nie ma też możliwości ingerowania osób trzecich w książkę przelewów. Osoby wyspecjalizowane w tej technologii mogą z powodzeniem przesłać bitcoiny na adres innego użytkownika sieci. Nie zajmie to dużo czasu, a przelew na pewno dotrze we wskazane miejsce.

Bitcoin a Ethereum Sprawdź jakie są różnice w tych kryptowalutach

Inną technologią, na którą można się zdecydować jest Ethereum. Podbija ona rynek, jest stosunkowo nowa, ale już zyskała dość spory rozgłos i w opinii wielu fachowców jest dużo lepsza niż Bitcoin. Oczywiście każdy użytkownik powinien sam to ocenić na podstawie własnych doświadczeń. Wszystkie transakcje można zapisywać w tym przypadku w Blockchainie. Zapewnia zainteresowanym pełną anonimowość, można z pomocą tej technologii wykonywać przelewy bez konieczności wizyty w banku lub też angażowania w to osób trzecich.

Jakie są różnice techniczne?

Różnice techniczne pomiędzy Bitcoinem a Ethereum są dobrze widoczne, nawet dla zwykłych użytkowników. Co prawda Bitcoin to pierwsza technologia tego typu, która pojawiła się na rynku, lecz w tym Blockchainie dostępna jest zaledwie jedna aplikacja – kryptowaluta. W przypadku Ethereum tych aplikacji jest dużo więcej, dlatego klienci mogą pozwolić sobie na wykonywanie różnych kroków. Obsługa obu technologii jest do siebie dość zbliżona, nie jest to problemem dla osób, które trochę wiedzą o rynku kryptowalut.

W Bitcoinie trudno jest dodać kolejne aplikacje, nie pozwala na to sam projekt, natomiast w Ethereum jest to jak najbardziej możliwe i specjaliści robią to bez problemów.

Jakie są różnice na giełdzie kryptowalut?

Jeśli wziąć pod uwagę jedynie giełdę kryptowalut to lepiej wypada na tym tle Bitcoin, gdyż w tym właśnie celu powstała ta technologia, do obsługi kryptowalut. Z kolei Ethereum ma nieco inne wartości, dużo korzystniejsze dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Kryptowaluta powstała w tej technologii po to, aby uruchamiane były kolejne serwery, a ludzie utrzymywali całą sieć. W przypadku Ethereum można zapisywać wszelkie kontrakty, a więc nie ma obaw o to, że zostaną one w pewnym momencie sfałszowane. Bitcoin nie ma takiej opcji.

Czytaj również: Jak działa Bitcoin i Czym jest Bitcoin

Warto wspomnieć też o tym, że płatności z wykorzystaniem technologii Ethereum są dużo szybsze, niż w przypadku Bitcoina, dlatego też ludzie coraz chętniej decydują się na przejście na szybszą technologię. W końcu czas dla każdego jest ważny i nikt nie ma go w zanadrzu. Poza tym koszty transakcyjne również działają na korzyść ETH, BTC ma dużo wyższe koszty. W przypadku ETH wycena będzie zależała od rodzaju wykonywanej transakcji, a BTC posiada koszty stałe.

Która technologia jest lepsza, a która popularniejsza?

Porównując te dwie technologie między sobą warto wziąć pod uwagę wszystkie opisane wyżej aspekty. Jasno wynika z tego, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie Ethereum, nawet dla mało doświadczonych osób, które są dopiero początkującymi na rynku kryptowalut. ETH daje szersze możliwości, tworzy się tam wiele ciekawych aplikacji, dlatego też ma się większe pole manewru. BTC z kolei jest stworzone tylko po to, aby obsługiwać transakcje związane z kryptowalutami. W obu przypadkach klienci mają jednak zapewnioną anonimowość oraz pełne bezpieczeństwo, dlatego też są to technologie coraz częściej wykorzystywane we współczesnym świecie.

Polecamy: Kiedy sprzedać lub kupić bitcoina?

Popularniejszą technologią jest nadal Bitcoin, ponieważ jest to pierwsza kryptowaluta, która jest znana społeczeństwu. Świadomość ludzka nie zawsze jest rozbudowywana, więc nie wszyscy wiedzą o tym, że istnieje coś takiego jak Ethereum, chociaż jest to dużo lepsza technologia niż BTC. Warto więc samodzielnie zgłębiać wiedzę w tym zakresie, aby wybrać dla siebie korzystniejszą opcję.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Bitomaty w Polsce jak z nich korzystać

Next Post

Jak zarabiać na wymianie Bitcoin?

Related Posts