Gdzie i jak kupić Terra LUNA? - Giełda 2022 Poradnik Prognozy Kurs

Gdzie i jak kupić Terra LUNA? – Giełda Poradnik

W ostatnim czasie głośno jest o projekcie Terra, powstałym w roku 2019 i opartym o framework Cosmos SDK. Jego sercem jest token o nazwie LUNA, pozwalający na dokonywanie prostych i tanich rozliczeń w handlu elektronicznym. Według opinii wielu ekspertów jest on realną konkurencją dla klasycznych metod płatności w tym kanale, takich jak karty płatnicze, PayPal i pośrednicy w dostawach usług płatniczych. Sam token jest również bazą do tworzenia stablecoinów, obsługiwanych przez ten system. W naszym poradniku pokażemy jak i gdzie można obecnie nabyć jednostki tej waluty.

Zakup bezpośrednio za złotówki umożliwia przykładowo polska platforma Zonda. Istnieją również metody, pozwalające na jej nabycie z wykorzystaniem waluty pośredniczącej – można tego dokonać na przykład na azjatyckiej giełdzie Binance.

Zakup Terra na Zonda

Zonda – zakładanie konta

Pierwszym etapem jest rejestracja. Konto na platformie jest całkowicie darmowe, możemy więc bez obaw skorzystać z tej opcji. Na podany przez nas adres e-mail zostanie przesłany link do aktywacji. Konieczne jest również utworzenie własnego loginu i hasła. Kolejnym etapem jest weryfikacja danych osobowych. Konieczne będzie przedstawienie: zdjęcia naszego dokumentu tożsamości  (dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy), zdjęcie naszej twarzy oraz dokument, który potwierdzi nasz adres zamieszkania. Sam proces weryfikacji nie powinien nam zająć więcej niż 30 minut. Po jego zakończeniu możemy już swobodnie korzystać z usług platformy.

Zonda – zasilenie portfela i wybór pary walutowej

Konto giełdowe możemy zasilić bezpośrednio złotówkami. Po zalogowaniu się przechodzimy do zakładki Portfele, ulokowanej w bocznym menu, po lewej stronie. Wyszukujemy wybraną przez nas kwotę zasilenia i za pomocą jednej z dostępnych metod przelewamy środki. Kiedy już do tego dojdzie z menu bocznego wybieramy zakładkę Giełda, wyszukujemy parę walutową LUNA/PLN i klikamy w nią.

Zonda – zakup waluty LUNA

Po wykonaniu opisanych wyżej czynności mamy przed sobą interfejs, umożliwiający obrót tokenami LUNA. W celu ich zakupu należy przewinąć stronę, tak, by widoczne było okno handlu. Do wyboru mamy kilka opcji zawarcia transakcji.

Szybka transakcja: w pole Chcę szybko kupić wpisujemy interesującą nas ilość tokenów (lub ilość złotówek, jaką chcemy przeznaczyć na zakup) i klikamy Kup. Transakcja jest wykonywana po aktualnie obowiązującym kursie, a nasz portfel powiększa się natychmiast o wybraną liczbę tokenów.

Nieco bardziej skomplikowana jest opcja Wystaw ofertę. Ustalamy w niej cenę, po której ma odbyć się zakup określonej liczny tokenów. Zlecenie będzie zrealizowane, gdy kurs spełni podane przez nas parametry. Jego obsługa jest prosta – w polu Kurs PLNwpisujemy wybraną przez nas cenę tokena, a w polu LUNA – ilość kryptowaluty, którą chcemy nabyć.

Zonda – zakup LUNA przez smartfona

Giełda Zonda działa również jako aplikacja na smartfony – można ja pobrać np. z Google Play. Proces rejestracji i weryfikacji jest tu analogiczny, jak opisany powyżej. Wyjątek stanowi proces dodawania telefonu do urządzeń zaufanych BitBay. W tym celu korzystamy z wersji przeglądarkowej klikamy w panel w prawym, górnym rogu. Z rozwiniętej listy wybieramy Połącz z nowym urządzeniem, a następnie – Pobierz kod QR. Przy jego pomocy szybko zapiszemy nasz telefon na liście urządzeń zaufanych.

Nieco inne jest nazewnictwo opcji, umożliwiających zakup waluty. MARKET to opisana wcześniej Szybka transakcja, natomiast LIMITodpowiada opcji Wystaw ofertę.

Terra – jak kupić na Binance

Giełda Binance pozwala na zakup tokenów LUNA w parze z EUR, BTC, USDT, BUSD i BNB. Na potrzeby naszego poradnika posłużymy się przykładem USDT – wirtualnego dolara.

Zarejestruj się na giełdzie Binance i odbierz bonus 

Binance – zakładanie konta

Zakup tokenów wymaga założenia konta, które jest darmowe. Klikamy Zarejestruj się, podajemy nasz adres e-mail i wybrane hasło. Na skrzynkę mailową otrzymamy wiadomość z kodem weryfikacyjnym, który wpisujemy w odpowiednie miejsce formularza. W tym momencie nasze konto powinno być już aktywne, jednak wymagana jest jeszcze weryfikacja. Będą do niej potrzebne zdjęcia: dokumentu tożsamości, naszej twarzy oraz dokumentu, który potwierdza nasz adres zamieszkania.

Binance – zasilanie portfela i zakup LUNA

W pierwszym kroku nabywamy USDT za złotówki. Logujemy się i odszukujemy w górnym menu zakładkę Kup Kryptowaluty, a następnie Karta kredytowa/debetowa. Dokonujemy płatności. Kiedy na naszym koncie pojawią się środki możemy przystąpić do zakupu tokenów LUNA. Z paska zakładek wybieramy Handel, a następnie Klasyczny. W oknie wyszukiwania wybieramy interesującą nas parę LUNA/USDT.

Opcją, która umożliwia natychmiastową realizację zlecenia jest Market. Przy zaznaczonej wartości Ilość wpisujemy kwotę kryptowaluty, która ma być nabyta. Można również przy zaznaczonej opcji Suma wpisać kwotę USDT, którą chcemy wymienić. Klikamy w Kup LUNA, a tokeny od razu trafiają na nasze konto.

Zlecenie Limit nie jest realizowane ze skutkiem natychmiastowym. Aby je złożyć ustalamy w polu Cena interesującą nas wartość tokena, a w polu Ilość – kwotę LUNA, jaką chcemy uzyskać w transakcji. Następnie klikamy Kup Luna. Przy pojawieniu się odpowiedniej oferty sprzedaży zlecenie zostanie wykonane.

Zarejestruj się na giełdzie Binance i odbierz bonus 

Binance – zakup LUNA za pomocą smartfona

Również Binance oferuje mobilną wersję swojej platformy. Rejestracja i weryfikacja wygląda identycznie, jak w przypadku wersji przeglądarkowej. W zleceniach występuje drobna zmiana nazewnictwa: Zlecenia rynkowe to odpowiednik opcji Market, natomiast Zlecenie Limit odpowiada opisanej wyżej opcji Limit.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Ethereum Trader – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Next Post

Quantum AI – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Related Posts