Gdzie kupić kryptowaluty bez prowizji? - CryptoBot

Gdzie kupić kryptowaluty bez prowizji?

Wartość kryptowalut gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, czyniąc je bardziej dostępnymi dla ogółu społeczeństwa.

Podczas gdy niektórzy postrzegają krypto jako modę, inni postrzegają je jako bezpieczną i wartościową formę waluty. Krypty szybko zyskują na popularności, ale wiele osób nadal uważa je za mylące.

Krypty to waluty cyfrowe, które wykorzystują kryptografię do zabezpieczania transakcji, ograniczania inflacji i zabezpieczania sieci. Tradycyjnie waluty te były dostępne tylko dla osób fizycznych lub dużych instytucji, które mogły sobie pozwolić na handel z władzą centralną. Jednak wraz z pojawieniem się zdecentralizowanych giełd każdy może handlować kryptowalutami. Gdzie idziesz kupować i sprzedawać kryptowaluty?

Czy warto kupić kryptowaluty na giełdach?

Zlokalizowana obsługa różnych kryptowalut poprawia obsługę klienta. Niektóre z najpopularniejszych kryptowalut mają dedykowaną stronę na stronie głównej każdej giełdy. Ułatwia to klientom znalezienie informacji o preferowanej monecie i porównanie cen. Zlokalizowane wsparcie oznacza również, że klienci mogą z łatwością korzystać z preferowanej kryptowaluty w lokalnych firmach.

Sprawdź również: Firmy akceptujące płatności Bitcoin i kryptowalutowe

Wiele krajów ma własne lokalne banki i walutę; wspieranie tych linii kredytowych oznacza, że ​​konsumenci mogą korzystać z preferowanego banku, aby kupować lokalnie. Umożliwia również dokładniejsze kursy wymiany w walucie każdego regionu. Jeśli klient chce korzystać z preferowanej kryptowaluty na giełdzie, obsługa tych linii kredytowych gwarantuje, że będzie miał dostępną opcję.

Czytaj również: W jaki sposób zarabiać więcej na giełdach na kryptowalut?

Zakup kryptowalutach w kantorach lokalnych bez prowizji

Lokalne giełdy kryptowalut są lepiej przygotowane do obsługi potrzeb regionalnych. Na przykład w niektórych krajach obowiązują surowe przepisy dotyczące prania pieniędzy lub uchylania się od płacenia podatków. Giełdy kryptowalut muszą przestrzegać tych przepisów lub ryzykować zamknięcie przez władze. Dzięki temu klienci mogą łatwo zorientować się, co kupują i za co płacą.

Scentralizowane giełdy mają niewielki wybór i muszą przestrzegać praw międzynarodowych lub zaryzykować gniew swoich rządów. W wielu krajach nie stanowi to problemu, ponieważ korzystanie z kryptowaluty nie jest nielegalne; jednak wymiany o słabym poziomie bezpieczeństwa i obsługi klienta są kuszącym celem dla hakerów. W niektórych krajach stało się to już z dużymi skandalami kryptowalutowymi, które znalazły się na międzynarodowych nagłówkach.

Zakup i sprzedaż kryptowalut w kantorach bez prowizji

Niektórzy twierdzą, że umożliwienie ludziom korzystania z ich lokalnej waluty na giełdach skutecznie nacjonalizuje giełdy, ograniczając je tylko do klientów określonego kraju. Giełdy o słabym poziomie bezpieczeństwa i obsługi klienta są kuszącym celem hakerów. Niewiele władz centralnych może z tym zrobić, poza zamknięciem konkretnej giełdy lub ograniczeniem ilości kryptowalut w obrocie na każdej platformie. Dzieje się tak w niektórych krajach, w których władze nie akceptują handlu niektórymi walutami na lokalnych platformach; w takich przypadkach hakerzy z radością ukradną całą walutę od miejscowych, którzy handlują tylko między walutami krajowymi.

Nasz poradnik: Bitcoin zamiast złotówek – dlaczego warto używać walut cyfrowych?

Zakup kryptowalut u Brokera

Niektóre giełdy nie będą obsługiwać niektórych krajów – nawet jeśli te kraje mają duże populacje użytkowników kryptowalut – ponieważ wspieranie tych użytkowników może być politycznie kontrowersyjny. Niektóre rządy nie potrafią zignorować żądań swoich obywateli, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe; muszą jednak utrzymywać silne relacje z innymi krajami lub ryzykować ich wyobcowanie. W takich przypadkach rządy krajowe regularnie organizują polityczne czaty przy kominku wyjaśniające, dlaczego wspieranie ich mniej popularnych obywateli nie jest warte problemu, który powoduje stosunki międzynarodowe.

Warto wiedzieć: Działające Kraniki Kryptowalut 2022 Lista kraników Bitcoin

Czy warto kupić kryptowaluty w Bitomacie?

Kryptowaluty są wciąż stosunkowo nowe w porównaniu z tradycyjnymi metodami bankowymi, co ułatwia mody, by szybko wznosić się i opadać. To powiedziawszy, nie można zaprzeczyć, że kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne dzięki szybkiemu wzrostowi zdecentralizowanych giełd.

Sprawdź więcej: Bitomaty w Polsce jak z nich korzystać

Wspieranie tych wymian ma sens; umożliwienie lokalnym mieszkańcom robienia zakupów w lokalnych firmach, umożliwienie lepszych gospodarek regionalnych i zapewnienie lepszej obsługi klienta – wszystko to ma sens, gdy jest odpowiednio wspierane przez rząd. Chociaż lokalizacja kryptowaluty może być kontrowersyjna, może być również bardzo opłacalna, gdy obowiązują odpowiednie lokalne przepisy, a klienci dowiedzą się, które platformy wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa podczas handlu poza granicami ich regionu. Więcej przeczytaj Liczba bitomatów na świecie przekroczyła 39 tysięcy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Bitcoin Era

Czym jest kryptowaluta Litecoin i ryzyko z nią związane?

Next Post

Jak inwestować w kryptowaluty i zmaksymalizować swój zysk?

Related Posts