Koszty kopania bitcoina na poziomie najniższym od 10 miesięcy - CryptoBot

Koszty kopania bitcoina na poziomie najniższym od 10 miesięcy

Bitcoin Era

Koszty, związane z emisją 1 bitcoina (BTC) są obecnie na poziomie najniższym od dziesięciu miesięcy. Jest to spowodowane przede wszystkim postępem technologicznym – górnicy korzystają bowiem z coraz wydajniejszych koparek.

Bitcoin i koszty jego wydobycia

Spadek kosztów wykopania 1 BTC do tak niskiego poziomu to przede wszystkim efekt zastosowania nowoczesnego sprzętu. Jego wydajność ustawicznie rośnie. Jednocześnie eksperci oceniają, że trudność spadła o około 6,7% w stosunku do szczytu, za który uważa się maj.

Co więcej, analitycy JPMorgan przekazali niedawno informacje, zgodnie z którymi koszty wykopania jednego BTC obniżyły się średnio do około 13000 dolarów amerykańskich, podczas gdy jeszcze w czerwcu oscylowały wokół 24000 USD. Poziom ten jest najniższy od września 2021 roku.

Czytaj więcej: 1K Daily Profit – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Tak niskie koszty mogą mieć istotne znaczenie dla rynku. Potencjalnie możliwe jest ograniczenie presji sprzedażowej, wywieranej na górników. To natomiast może przełożyć się na poprawę rentowności inwestycją w aktywa tej klasy. Jednak według analityków spadek kosztów w dłuższej perspektywie wpłynie raczej niekorzystnie na notowania BTC. Koszt emisji może być bowiem przez wielu uczestników rynku postrzegany jako dolna granica przedziału cenowego podczas bessy. Co więcej, niektórzy specjaliści prognozują w związku z tym możliwość spadku kursu bitcoina aż do poziomu 13000 USD, co oznaczałoby obniżkę o blisko 80 procent w stosunku do historycznych szczytów notowań.

Koszt emisji jednostki BTC osiągał najwyższe wartości tuż po osiągnięciu przez bitcoina rekordowych cen – w kwietniu oraz listopadzie 2021. Równocześnie można zaobserwować jego spadek wraz z kursem tej waluty – należy więc liczyć się z tym, że czynniki te są w pewnym stopniu skorelowane.

Sprawdź więcej: Bitcoin Prime – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Spadek kosztów emisji a zużycie energii

Indeks zużycia energii BTC wskazuje, że obecne zapotrzebowanie w tym zakresie jest o blisko 1/3 niższe w stosunku do poprzedniego miesiąca i o blisko 40% mniejsze w stosunku do maksimum w 2022 roku. Powodem może być wycofanie z użytkowania wielu starych i nieefektywnych urządzeń do kopania tej waluty.

Jest to związane przede wszystkim z kosztami energii – ich wzrost spowodował spadek opłacalności użytkowania najstarszych modeli tego sprzętu i przejście na nowsze konstrukcje. Przykładowo wprowadzony niedawno do sprzedaży Bitmain Antminer E9, jeden z najbardziej wydajnych modeli, dostępnych obecnie na rynku, może poszczycić się mocą na poziomie 2,4 Gh/s przy zużyciu energii 1920 watów.

Sprawdź więcej: Immediate Bitcoin Czy Warto? Opinie

Jednocześnie wzrosty cen prądu spowodowały spadek rentowności wydobycia nawet o 63%. Zmniejszenie kosztów może więc pomóc górnikom w odwróceniu tych niekorzystnych trendów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wakacje kredytowe od 29 lipca czy warto nadpłacać kredyt?

Next Post
British Bitcoin Profit

Kurs ETH już powyżej 1300 USD – wyraźne odreagowanie kursu

Related Posts