Kradzież kryptowalut. Jak się zabezpieczyć?

Kradzież kryptowalut. Jak się zabezpieczyć?

Kryptowaluta stała się popularną opcją inwestycyjną w ciągu ostatnich kilku lat. Wynika to z rosnącego zapotrzebowania na bezpieczne i anonimowe transakcje. Jednak popularność waluty ułatwia złodziejom celowanie.

Kradzież kryptowalut może być trudnym problemem do rozwiązania, ponieważ jest zdecentralizowana i globalna. Istnieją jednak sposoby na zminimalizowanie ryzyka kradzieży kryptowalut. Jednym ze sposobów na to jest użycie kont z wieloma podpisami do inwestycji, zimnego przechowywania aktywów i zastosowanie praktyk cyberbezpieczeństwa.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą kryptowalut?

Jednym ze sposobów zminimalizowania ryzyka kradzieży kryptowalut jest użycie kont z wieloma podpisami do inwestycji. Zasadniczo polega to na dodaniu dwóch lub więcej podpisów do transakcji. Wymaganie dwóch lub więcej podpisów uniemożliwia jednej osobie dokonanie transakcji finansowej bez zgody wszystkich sygnatariuszy. Utrudnia to złodziejom kradzież środków z konta, ponieważ potrzebują zgody wszystkich interesariuszy. Dodanie wielu podpisów uniemożliwia złodziejom kradzież środków z konta bez przyłapania. Dlatego wymaganie wielu podpisów ułatwia zminimalizowanie kradzieży kryptowalut podczas zakładania kont inwestycyjnych.

Sprawdź więcej: Firmy akceptujące płatności Bitcoin i kryptowalutowe

Jak zabezpieczyć portfel kryptowalut przed kradzieżą?

Istnieje również wiele sposobów na przechowywanie aktywów kryptowalutowych w chłodni. Najpopularniejszą formą przechowywania w chłodni jest portfel papierowy. Portfele papierowe chronią aktywa kryptowaluty, przechowując je offline w hermetycznym pojemniku. Zapobiega to dostępowi do nich złośliwemu oprogramowaniu i hakerom, gdy nie są używane. Inne formy przechowywania w chłodni obejmują portfele sprzętowe i dyski twarde komputerów w trybie offline. Korzystanie z chłodni pomaga chronić się przed kradzieżą kryptowaluty, ponieważ wymaga fizycznego dostępu przed dokonaniem transakcji za pomocą tego zasobu.

Sprawdź więcej: Bitcoin zamiast złotówek – dlaczego warto używać walut cyfrowych?

SMSy, które potrafią wykradać kryptowaluty

Z drugiej strony phishing może prowadzić do kradzieży kryptowaluty. Phishing to forma oszustwa, w ramach której przestępcy wysyłają fałszywe wiadomości e-mail lub SMS-y, aby skłonić użytkowników do przelania im pieniędzy lub informacji. Gdy ofiary przekażą środki lub informacje przestępcom, przestępcy mogą łatwo uzyskać dostęp do kryptowalut użytkownika i dokonywać z nimi transakcji. Najlepszym sposobem na zwalczanie phishingu jest ustawienie alertów w wiadomości e-mail i telefonie, które informują o otrzymaniu nowej wiadomości, która wydaje się podejrzana.

Sprawdź teraz: Krach na kryptowalutach w 2022 r – Bitcoin kiedy kupić i sprzedać?

Z jakich VPN korzystać w celu uniknięcia problemów z kradzieżą

Ponadto przestępcy mogą łatwo wykryć i uniknąć środków bezpieczeństwa kryptowalut podczas korzystania z technologii takich jak VPN i TOR . Korzystając z takiej technologii, przestępcy po prostu rozłączają się z VPN lub wyłączają swoje oprogramowanie do anonimowości i i tak dokonują transakcji. Ponadto przestępcy mogą łatwo dowiedzieć się, gdzie przechowywane są twoje aktywa, jeśli nie korzystasz z chłodni i po prostu zostawiasz swoje aktywa online. Niestety, złodzieje mogą łatwo dowiedzieć się, jak uniknąć środków bezpieczeństwa kryptowaluty i zarobić ciężko zarobione pieniądze.

Pomimo zdecentralizowanego charakteru, kradzież kryptowaluty jest nadal możliwa podczas korzystania z waluty. Minimalizowanie ryzyka kradzieży kryptowalut wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak konta z wieloma podpisami, chłodnie i praktyki cyberbezpieczeństwa. Niestety, przestępcy mogą znaleźć kreatywne sposoby obejścia tych środków i ukraść pieniądze poprzez phishing lub stosując słabe praktyki bezpieczeństwa podczas przechowywania zasobów online.

Sprawdź również: Jak zarabiać przez internet bitcoiny – Top lista

Jak przechowywać kryptowaluty w celu uniknięcia kradzieży

Nadal można stracić pieniądze przez słabe środki bezpieczeństwa, pomimo stosowania odpowiednich środków, dlatego ważne jest, aby edukować się w zakresie praktyk bezpieczeństwa i dowiedzieć się, jak wykrywać i zapobiegać kradzieży podczas korzystania z kryptowaluty, a także zwracać uwagę na swoje konta bankowe podczas inwestowania w kryptowalutę.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Czym jest NFT i jaka będzie jego wartość w 2023r.?

Next Post

Portfel sprzętowy CoolWallet S Recenzja i Opinie

Related Posts