Kto stworzył Bitcoin? Czy kiedykolwiek poznamy twórcę Bitcoina?

Kto stworzył Bitcoin? Czy kiedykolwiek poznamy twórcę Bitcoina?

Bitcoin to kryptowaluta wprowadzona po raz pierwszy w 2008 roku przez niezidentyfikowanego programistę komputerowego używającego pseudonimu Satoshi Nakamoto.

Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą, co oznacza, że ​​nie jest wspierany ani regulowany przez organ centralny. Jego zdecentralizowany charakter sprawia, że ​​jest odporny na przerwy w dostawie prądu, klęski żywiołowe, a nawet nadużycia rządu. Jednak nadal istnieje wiele luk w bezpieczeństwie bitcoina, a jego regulacja jest trudna.

Kto stoi za stworzeniem Bitcoin?

Jednym z powodów, dla których twórca bitcoina chciał, aby był zdecentralizowany, było wyeliminowanie potrzeby korzystania z usług strony trzeciej. W systemie scentralizowanym władzę sprawuje organ zarządzający, taki jak bank lub rząd. Ułatwia to podmiotowi sprawującemu władzę monitorowanie i opodatkowanie swoich obywateli. Wiele osób postrzega to jako nieodłączną wadę nowoczesnych gospodarek, dlatego bitcoin został zaprojektowany z myślą o decentralizacji. Eliminując potrzebę centralnego organu, bitcoin otwiera drzwi do wolnego i uczciwego handlu na całym świecie.

Czytaj więcej: Jak zarabiać przez internet bitcoiny – Top lista

Innym powodem decentralizacji bitcoina jest to, że czyni on walutę odporną na przerwy w dostawie prądu, klęski żywiołowe, a nawet nadmierne działania rządu. W krajach, w których wolność słowa jest zakazana lub ograniczona, bitcoin umożliwia ominięcie rządowej cenzury. To sprawia, że ​​bitcoin jest idealnym kandydatem dla osób, które chcą uniknąć ucisku ze strony rządu i szukać schronienia przed opresyjnymi reżimami za granicą. Ponieważ bitcoin jest całkowicie anonimowy, ułatwia również unikanie podatków, zapewniając jednocześnie potrzebne fundusze uchodźcom, którzy próbują uniknąć prześladowań ze strony ich własnych rządów.

Dlaczego twórca Bitcoin pozostaje anonimowy?

Chociaż twórca bitcoina chciał, aby był zdecentralizowany, nadal istnieją luki w jego bezpieczeństwie, nawet ze zdecentralizowaną siecią. Hakerzy nadal mogą przejąć kontrolę nad maszynami tworzącymi sieć, co może prowadzić do utraty środków przez użytkowników. Istnieją również pewne obawy dotyczące zużycia energii przez bitcoiny, ponieważ górnicy potrzebują potężnych komputerów do rozwiązywania złożonych algorytmów i znajdowania nowych bloków. Nawet przy decentralizacji w sieci nadal występują słabości, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów.

Sprawdź więcej: Ethereum oraz Bitcoin tanie rekordowo w 2022r.

Czy kiedyś dowiemy się kto stworzył Bitcoin?

Regulacja bitcoinów może być trudna w zdecentralizowanej sieci. Ponieważ nie ma jednego podmiotu regulującego bitcoiny, każdy kraj ma własne przepisy dotyczące używania waluty i opodatkowania. Utrudnia to komunikowanie zmian w przepisach podatkowych lub kursach walut we wszystkich krajach korzystających z bitcoinów na całym świecie. Ponadto nie ma centralnego organu, który podejmowałby wszystkie decyzje dotyczące regulacji; każdy kraj ma swoje własne prawa dotyczące korzystania z bitcoina w jego granicach

Warto sprawdzić również: Prowizja transakcyjna w bitcoin – po co istnieje i jak ją wyliczyć?

Mimo pewnych obaw twórca bitcoina chciał, aby jego wynalazek był jak najbardziej zdecentralizowany. Jego dzieło nie byłoby tak skuteczne, gdyby istniał jeden podmiot odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo lub stabilność waluty. Z tego powodu istnieją kontrowersje wokół jego tożsamości; jednak jego stworzenie bitcoina było dalekie od jego pierwszego wypadu do kryptografii. Wydaje się prawdopodobne, że on lub ona zaprojektowałby go z myślą o decentralizacji, ponieważ była to tak ważna funkcja, ponieważ zaprojektował go z myślą o wolnym handlu na całym świecie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Czym jest kryptowaluta Bitcoin SV i ryzyko z nią związane?

Next Post

Co to jest Coinmarketcap? Podstawowe informacje

Related Posts