Kurs ETH już powyżej 1300 USD - wyraźne odreagowanie kursu - CryptoBot

Kurs ETH już powyżej 1300 USD – wyraźne odreagowanie kursu

British Bitcoin Profit

Kurs etheru (ETH) na chwilę obecną wynosi 1350 USD. Co to oznacza? Oznacza to skok ceny w skali tygodnia na poziomie kilkunastuprocent. Czy kryptowaluta sieci Ethereum za sobą pociągnie kolejne aktywa cyfrowe?

Kurs ETH wciąż rośnie

Cena etheru obecnie znajduje się na poziomie wynoszącym 1350 USD. Jest to więcej o około czternaście procent niż siedem dni temu i jedenaście procent więcej niż wczoraj. Co tak naprawdę tenże kurs napędziło?

Czytaj również: Ethereum Trader – Opinie

Sieć Ethereum od dawna jest przygotowana już do przejścia na swoją wersję 2.0. Ta ostatnia zniwelować ma naprawdę wiele wad projektu. Na pewno ma poprawić skalowalność oraz zmniejszyć transakcyjne opłaty. Problem jednak tkwił jak dotąd w tym, że programiści przekładali stale w czasie wdrażanie zmian kluczowym. Jednak teraz nastąpił kompletny przełom. Parę dni temu podczas telekonferencji programista główny Ethereum – Tim Beiko zasugerował, że już w dniu 19 września dojśc może do przejścia sieci na całkiem nowy algorytm kopana. Mowa o Proof-of-Stake. Jeśli się uda tego terminu dotrzymać, to ether już od września cechował się będzie znacznie mniejszą podażą na rynku. W efekcie to może doprowadzić do hossy osobnej na ETH.

Zauważyć dot ego warto, że zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Unii Europejskiej słychać coraz częściej apele polityków, którzy zakazać chcą kopania kryptowalut przy pomocy algorytmu “brudnego” – Proof-of-Work. Ethereum zyska na tej planowanej zmianie i to nie tylko w kwestii znacznie zmniejszonej podaży coinów, ale także nie będzie zagrożone z samej strony tego typu regulatorów.

Jak sobie radzi bitcoin?

A jak na tle tym wypada bitcoin? 1 BTC to koszt 21 300 USD. Jest to niemal tyle samo co tydzień temu, a zarazem około trzech procent więcej niż w dniu wczorajszym. W tle w gospodarce się dzieje naprawdę wiele złego. Monetarne władze poszczególnych krajów podnoszą w dalszym ciągu stopy procentowe. Na pewno budzi to obawy przed recesją. Niektórzy ekonomiści są zdania, że w naszym kraju mamy już obecnie pierwsze objawy stagflacji.

Sprawdź więcej: Bitcoin Prime – Opinie

Czy cena bitcoina (BTC) podąży tym samym śladem i także zacznie rosnąć?

Bitcoin ma na pewno większe szanse na udowodnienie, że jest złotem cyfrowym. Jego kurs musiałby jednak zacząć rosną i to naprawdę mocno. Aktualny kurs bitcoina oraz innych kryptowalut możemy sprawdzić w zakładkach: kurs kryptowalut i kurs bitcoina na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możemy kupić BTC, jak i inne aktywa cyfrowe, to między innymi giełda krytpowalut o nazwie Zonda.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Bitcoin Era

Koszty kopania bitcoina na poziomie najniższym od 10 miesięcy

Next Post

Czym jest Solana Pay, jak działa i jakie są jej zalety i wady?

Related Posts