Microsoft rozpoczął walkę z oprogramowaniem kryptowalut

Microsoft rozpoczął walkę ze złośliwym oprogramowaniem, które kopie kryptowaluty

Aby móc uchronić swoich użytkowników przed totalnie niezamierzonym pobieraniem skryptów, które wydobywają kryptowaluty

Microsoft wypuszcza całkiem nową wersję znanej nam przeglądarki Edge, która zaprojektowana została między innymi po to, aby blokować oprogramowania złośliwe tego właśnie rodzaju.

Microsoft Edge ma za zadanie chronić lepiej przed malware

Microsoft właśnie zakończył pracę nad swoją nową wersją, która bazuje na Chromium właśnie przeglądarki Edge. Edge jakby było jest niezbyt popularną przeglądarką wśród internautów. Przeglądarka wzbogacona została o całkiem nową funkcję, która ma za zadanie uchronić użytkowników swoich przed pobieraniem automatycznym niechcianych aplikacji, a szczególnie oprogramowaniem złośliwym (malware), wydobywającym między innymi kryptowaluty.

Sprawdź więcej: Najlepsze portfele Bitcoin na system Android

W latach ostatnich cyberprzestępcy zdążyli opracować bardzo dużo metod na zainfekowanie komputerów oraz zmuszenie ich właśnie do kopania kryptowalut. Całkiem niedawno Microsoft Security Intelligence zdążył poinformować, że cyberprzestępcy zainstalowali sobie złośliwe oprogramowanie, które wydobywa kryptowalutę o nazwie Monero. Co ciekawe w tapecie już nieżyjącej gwiazdy koszykówki – Kobe’ego Bryanta.

Malware

Świadoma „niewidzialnych złodziei zasobów” jak i także „zagrożenia rosnącego ze strony górników kryptowalut”, to właśnie nowa przeglądarka Microsoftu zaprojektowana została w celu blokowania tego właśnie rodzaju złośliwych skyptów.

Malware do wydobywania kryptowalut obejmuje zarówno programy jak i także składniki złośliwego oprogramowania, które są zaprogramowane do przechwytywania zasobów komputera oraz także wykorzystywania ich do wydobywania wszelkich kryptowalut, takich jak Bitcoin, bez kompletnej zgody właściciela komputera czy także ostatnio smartfona.

Czytaj więcej: Portfele Bitcoin na system iOS i iPhone

Microsoft rozpoczął walkę ze złośliwym oprogramowaniem, które kopie kryptowaluty

Musimy również zaznaczyć, że Edge w zasadzie od samego początku posiada skaner wbudowany, który chroni swoich użytkowników przed oprogramowaniem złośliwym. Skaner ten nosi nazwę SmartScreen. Obecnie przeglądarka wyposażona została w moduł dodatkowy, jednak już bez żadnej nazwy wymyślnej. Ma on za zadanie chronić wszelkich internatów przed niechcianymi wszelkimi aplikacjami. Jednymi z nich są aplikacje właśnie kopiące po kryjomu kryptowaluty, czy też spamujące reklamami.

Sam Eric Lawrance z Microsoft powiedział, że całkiem nowa funkcja zaawansowana będzie bardziej od tych opartych na chmurze antyphishingowych filtrów oraz antymalware typu Safe Browsing czy też SmartScreen.

Czytaj więcej: Dyrektor generalny PayPal o swoim podejściu do Bitcoina

Lawrance na Twitterze napisał, że zarówno Safe Browsing jak i także SmartScreen blokują wszelkiego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Ta nowa funkcja idzie jednak dalej, blokując opcjonalnie pobrane pliki, które zawierają niechciany potencjalnie, ale jednak nietechnicznie złośliwy kod.

Ta nadchodząca funkcja jednak jest opcjonalna. Oznacza to, że należy ją samodzielnie włączyć w ustawieniach. Możemy się zatem spodziewać, że większość użytkowników z niej jak najbardziej sobie skorzysta.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Jak ochronić się przed scamami rynku kryptowalutowego?

Next Post

Portfel sprzętowy Trezor zawiera błąd krytyczny

Related Posts