Najlepsze portfele Bitcoin na system Android

Najlepsze portfele Bitcoin na system Android

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo popularne i coraz więcej nowych osób próbuje swoich sił n różnych giełdach. To bardzo dobra decyzja, jednak bez odpowiedniego przygotowania może okazać się katastrofalna w skutkach.

Nie chodzi tutaj tylko o umiejętność rozważnego inwestowania, ale również o bezpieczne przechowywanie swoich kryptowalut. W tym celu możemy wybrać spośród wielu rodzajów portfelów dla wirtualnych pieniędzy. Dziś zajmiemy się jednak wersją, która powinna się spodobać wszystkim właścicielom urządzeń z systemem Android.

Portfele do kryptowalut na urządzenia z Androidem

Czy posiadasz Bitcoiny? Czy na pewno Twoje Bitcoiny są bezpieczne przed hakerami? Gdzie przechowujesz zakupione Bitcoiny? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „na stronie, z której je kupiłem” lub „na giełdzie Bitcoin”, zagrażasz bezpieczeństwu swoich inwestycji.

Kiedy trzymasz swoje Bitcoiny na giełdach internetowych lub stronach internetowych, z których je kupiłeś (np. Binance , ZondaGlobal), nie jesteś właścicielem swojego Bitcoina. Jeśli strony te zostaną zhakowane lub zdecydują się zakończyć operację, stracisz swoje Bitcoiny. Oczywiście, takie sytuacje zdarzają się niesamowicie rzadko, dlatego nie ma powodów do obaw… jednak, dlaczego by się nie zabezpieczyć na zaś skoro portfele do kryptowalut nie są wcale dużym wydatkiem? Istnieje wiele rodzajów portfeli Bitcoin:

  • Portfele sprzętowe, takie jak np. portfele Ledger (używam tego rodzaju)
  • Portfele na komputery,
  • Portfele mobilne (na Androida lub iOS)
  • Portfele offline

Dziś zajmiemy się portfelami mobilnymi na system Android. Sprawdź również: Portfele Bitcoin na system iOS i iPhone

Coinomi

Coinomi to popularny lekki portfel HD, który obsługuje wiele monet, w tym Bitcoiny i inne altcoiny. Pozwala kontrolować klucze prywatne i obsługuje maksymalną liczbę kryptowalut na rynku. Obsługują 86 obsługiwanych kryptowalut i 214 tokenów, które odtąd stale rosną. Aktualizacja: obsługuje obecnie 507 zasobów kryptograficznych i praktycznie tysiące tokenów ERC20. Niektóre ważne funkcje tego portfela to:

  • Kopia zapasowa i przywracanie frazy początkowej.
  • Ochrona kodem PIN
  • Obsługa kodów QR

Jest to także jeden z pierwszych portfeli obsługujących Bitcoin, Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.  Obecnie jest dostępna tylko na Androida, ale wkrótce będzie dostępna obsługa iOS.

Edge Wallet

Edge Wallet to kolejny portfel Bitcoin firmy Airbitz. AirBitz był jednym z pionierskich portfeli kryptowalut i Bitcoin, który został stworzony w 2014 roku. Edge obsługuje BCH, ETH, LTC, DASH itp. I jest portfelem obsługującym segwit, dzięki czemu jest dobrą opcją dla użytkowników Androida. Przeprowadza kopie zapasowe i daje możliwość odzyskania hasła na wiele sposobów.

Electrum

Electrum to rzetelny portfel Bitcoin opracowany przez społeczność Bitcoin na początku 2011 roku. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej zaufanych portfeli w przestrzeni Bitcoin. To projekt typu open source wydany na licencji MIT. Jest to również aktywny portfel do przeprowadzania transakcji obsługujących segwit dla swoich użytkowników. Dodatkowo otrzymujemy seed i PIN do przechowywania swoich środków. Oprócz tego jest to zarówno portfel stacjonarny, jak i mobilny, który pozwala użytkownikom dostosowywać opłaty transakcyjne Bitcoin w obu wersjach portfela.

Mycelium

Mycelium to jeden z najpopularniejszych i zarazem najlepszych portfelów na urządzenia z Androidem. Pozwala na wspólną pracę z portfelami stacjonarnymi. Podczas instalacji po raz pierwszy mamy możliwość przywrócenia portfela z klucza początkowego lub utworzenia nowego portfela. Wybieramy opcję „Utwórz nowy portfel” i notujemy klucz (12 słów) na kartce papieru. Bardzo ważne jest zapamiętanie lub zapisanie tego kodu. Dlaczego? Ponieważ jeżeli stracisz te 12 słów, stracisz swoje Bitcoiny.

Mycelium obsługuje również opcję dodawania kodu PIN, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć portfel, jeśli ktoś uzyska fizyczny dostęp do naszego urządzenia. Aplikacja obsługuje także książkę adresową, dzięki czemu można przechowywać niektóre kontakty do szybkich transakcji. Wysyłanie i odbieranie Bitcoinów jest łatwe i ogólnie jest to jeden z najlepszych portfeli Bitcoin, których można używać na smartfonie z Androidem.

Czytaj również: Kradzież kryptowalut. Jak się zabezpieczyć?

Inwestowanie w Bitcoiny i inne kryptowaluty jest całkowicie bezpieczne, jednak warto pamiętać o wszystkich dodatkowych sposobami na zabezpieczenie zainwestowanych wcześniej środków. Tak na wszelki wypadek.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Portfele Bitcoin na system iOS i iPhone

Next Post
British Bitcoin Profit

Jak zrobić portfel papierowy dla bitcoina?

Related Posts