NFT w Premier League od sezonu 2022/2023?

NFT w Premier League od sezonu 2022/2023 ?

Najwyższa liga rozrywek męskich piłkarskich w Anglii się przygotowuje bardzo mocno na możliwość eksperymentowania z krypto aktywami. Niewymienialne tokeny (NFT), jak i wirtualne waluty przyciągnęły sporą uwagę Premier League (EPL).

Jedna z oglądanych najchętniej sportowych lig na świeci złożyła niedawno konkretnie dwa wnioski do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dotyczących krypto aktywów. Podjęte kroki przez nią świadczyć mogą o niczym innym jak o tym, że się przygotowuje ona do wkroczenia w samą branże blockchain.

  • Premier League w niedalekiej przyszłości może eksperymentować z kryptowalutami oraz NFT.
  • Najwyższa w hierarchii męska liga piłkarskich rozgrywek w Wielkiej Brytanii złożyła do urzędu amerykańskiego dwa wnioski o przyznanie patentów, które są związane z aktywami cyfrowymi.

Kryptowaluty i NFT na celowniku Premier League

Założona w 1992 roku sportowa liga przymierza się prawdopodobnie do wkroczenia w branżę związaną bezpośrednio z walutami wirtualnymi. Premier League w ubiegłym tygodniu złożyło dwa wnioski skierowane do Urzędów Patentów i Znaków Towarowych USA dotyczących tej właśnie klasy aktywów.

Czytaj więcej: NFT Code – Opinie

Wszelkie informacje o krokach przez tę organizację podjętych jako pierwsze podał prawnik licencjonowany – Michael Kondoudis. W poście, który został opublikowany za pośrednictwem Twittera wskazał, że pateny między innymi związane są między innymi z NFT oraz kryptowalutami.

We wszelkich wnioskach złożonych przez Premier League także uwzględniono handel cyfrowymi aktywami oraz także świadczenie usług, które związane są z finansami oraz kryptowalutami. W nich także wspomniano o kolekcjonerskich przedmiotach. Mowa o sprzęcie sportowym, obuwiu oraz także wirtualnej odzieży.

Nie gaśnie zainteresowanie niewymienialnymi tokenami

Chociaż kryptowalutowy rynek się znalazł w bessie, to wiele znanych firm wciąż z dużą chęcią eksperymentuje z NFT. Te tokeny zyskały bardzo dużą popularność w ciągu ostatnich lat. W gronie marek najbardziej znanych ze świata sporty, który oferuje kolekcje cyfrowe między innymi znajduje się NBA Top Shot.

Sprawdź również: NFT Revolution – Opinie

Na początku bieżącego roku FIFA złożyła wniosek podobny do USPTO, co Premier League. Do końca 2022 zdaniem Michaela Kondoudisa liczba takowych zgłoszeń ze strony sektora sportowego profesjonalnego dla produktów, jak i usług kryptograficznych ze względu na to wzrośnie, że marki doceniają konkretnie potrzebę ochrony swojej własności w wszechświecie fikcyjnym.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Crypto Revolt – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Next Post

Jak jest różnica pomiędzy Luna vs Luna Classic?

Related Posts