Niszowe i obiecujące popularne Kryptowaluty na rok 2023

Niszowe i obiecujące popularne Kryptowaluty

Na rynku krytowalut staje się coraz bardziej tłoczno, a oprócz tych uznanych, jak Bitcoin i Ether, ukazały się również parodie. Poniżej cztery z nich:

Cztery najdziwniejsze coiny rynku kryptowalut

Liderem jest Doge Coin, powstały dla żartu, a który osiągnął sporą popularność z obecną kapitalizacją 414 578 110 USD. Jest to 31 pozycja w rankingu Coin Maeket Cap, a jej kurs na dziś to 0,003364. W przeszłości ATH coina wynosiło nawet 0,018773 USD i osiągnięte zostało 7 stycznia 2018 roku.

Kryptowaluta DogeCoin

Kryptowalutę charakteryzuje zabawna infografika, przedstawiająca DogeCoina jako memiczna japońska rasa psa Shiba, a powstała w chwili królowania memów z tym psem w roku 2013, co nie oznacza, że jest to coin bezużyteczny. Zaprojektowano go z umożliwieniem przekazów peer-topeer, ułatwiającym przesyłanie środkow.

Jak powstał DodgeCoin? 23 listopada 2013 roku Jackson Palmer zażartował, że inwestycja w DodgeCoina jest kolejną wielką rzeczą, a żart przerodził się w tak duże zainteresowanie, że programista Billy Marcus namówił Palmera do przekształcenia żartu w rzeczywistość. Doszło do tego już 6 grudnia tego samego roku.

Czytaj również: Boty do handlu kryptowalutami w 2022 r. – Warto współpracować?

Pomimo lekkiego traktowania, kryptowaluta zgromadziła wokół siebie grono wiernych i aktywnych użytkowników. Okazało się to czytelne 25 grudnia, w chwili ataku hakera, który ukradł coiny o wartości 12 000 USD, a którą stratę społeczność zdecydowała się pokryć i do lutego 2014 roku zebrano całą kwotę.

Hojnością społeczność wykazała się również później, gdy zabrano w DodgeCoinach 25 tys. USD dla wysłania jamajskich bobsleistów na Igrzyska w Soczi, ale gdy do społeczności dołączył pod pseudonimem Ryan Kennedy, przekonał on użytkowników do zainwestowania w nową giełdę – Moolah. Na nic zdały się ostrzeżenia Palmera przed inwestycją i Alex Green zebrał aż 759 tys. dolarów, a odstawiony na bok Palmer opuścił projekt.

Giełda Moolah upadła zgodnie z przewidywaniami Palmera, ale chociaż użytkownicy stracili swoje środki, społeczność DodgeCoina nadal istnieje, nawet pomimo braku wprowadzenia poważnych aktualizacji. Wygląda więc na to, że nie technologia, ale społeczność utrzymuje kryptowalutę na rynku, nawet pomimo jej inflacyjnego charakteru.

Sprawdź teraz: Gdzie i jak kupić Terra LUNA? – Giełda Poradnik

Kryptowaluta WhopperCoin

Kolejny na liście, WhopperCoin, jest tokenem wprowadzonym a teren Rosji przez sieć fast foodów – Burger King. Uruchomiono go przy współpracy z platformą Waves.

Ideą projektu było pozyskanie jednego coina za każdego rubla wydanego na kanapkę Whooper, a przy uzbieraniu 1700 coinów można było otrzymać kolejną kanapkę. Coina można uznać za zwykły program lojalnościowy, który jednakże nie wypalił i obecnie nawet informacja prasowa o nim z roku 2017 została usunięta.

Kryptowaluta DentaCoin

W przedstawiane ramy dziwacznych kryptowalut wpisuje się również DentaCoin. Nazwa wzięła się od stomatologii i miał on w założeniu obniżyć koszty transakcyjne w dostępie do opieki dentystycznej.

Warto wiedzieć: Polskie projekty z branży kryptowalutowej w Dubaju

Obecna kapitalizacja rynkowa DentaCoin wynosi 14 259 977 USD, co  plasuje coina na 281 pozycji w rankingu CoinMarketCapu. Aktualny kurs wynosi 0,000031 USD, ale nie jest on notowany na czołowych giełdach.

Kryptowaluta DeepOnion

Ostatnim z przedstawionych jest DeepOnion. Platforma ta umożliwia przesyłanie i odbieranie kryptowaluty ONION przez sieć TOR, a nadrzędny cel projektu to ochrona prywatności przy dokonywaniu płatności.

DeepOnion wykorzystuje algorytmy dowodu pracy (PoW), jak również dowodu stawki (PoS), a w rankingu CoinMarketCapu zajmuje 710 pozycję z kapitalizacją rynkową na niewielkim poziomie 2 247 387 USD. Cena jednostkowa coina wynosi 0,139441 USD.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wstęga Trudności Bitcoina wskaźnik górników do zakupu

Next Post

Co zrobić, gdy transakcja w bitcoinie nie została potwierdzona?

Related Posts
ekorona opinie

eKrona Czy Warto? Opinie

Spis treści Cztery najdziwniejsze coiny rynku kryptowalutKryptowaluta DogeCoinKryptowaluta WhopperCoinKryptowaluta DentaCoinKryptowaluta DeepOnion Szukasz sposobu na dodatkowy zarobek? Jesteś zmęczony…
Czytaj więcej