Opłaty transakcyjne w sieci Bitcoin - Jak oszczędzać na opłatach?

Opłaty transakcyjne w sieci Bitcoin – Jak oszczędzać na opłatach?

Opłaty transakcyjne są pobierane przez górników bitcoin od użytkowników sieci bitcoin, aby pomóc w finansowaniu tworzenia i utrzymania sieci. Opłaty transakcyjne są ważne, ponieważ umożliwiają bitcoinowi konkurowanie z tradycyjnymi systemami płatności, a jednocześnie pomagają zabezpieczyć sieć. Opłaty te powinny być minimalnie na tyle wysokie, aby pokrywały koszty zabezpieczenia i utrzymania sieci, a jednocześnie na tyle niskie, aby użytkownicy nie byli karani za chęć korzystania z sieci.

Czym są opłaty transakcyjne w sieci Bitcoin?

Opłaty transakcyjne są ważne z kilku powodów. Pierwszym powodem jest to, że pomagają pokryć koszty zabezpieczenia i utrzymania sieci bitcoin. Aby odnieść sukces, waluta musi mieć bezpieczną sieć z wdrożonymi procesami, aby zapobiegać oszustwom i identyfikować legalnych użytkowników. Górnicy w sieci bitcoin weryfikują wszystkie transakcje bitcoin, a następnie przesyłają te transakcje do łańcucha bloków w celu przetworzenia przez innych górników. Ci górnicy następnie próbują znaleźć rozwiązanie problemu matematycznego, na który zgadzają się wszyscy wydobywający w sieci bitcoin.

Pierwszy górnik, który rozwiąże ten problem, ogłasza swoje rozwiązanie swoim rówieśnikom, a wszyscy górnicy weryfikują swoje rozwiązanie. Następnie sieć zbiera wszystkie dane dotyczące transakcji i sortuje je według daty ich ostatniego wystąpienia w porządku chronologicznym. Transakcja z najniższym znacznikiem czasu jest następnie przetwarzana przez wszystkich w sieci, zanim zostanie usunięta z łańcucha bloków. Sieć robi to, aby każdy, kto chce wydać swoje bitcoiny, miał na to szansę. Jednak tylko legalni użytkownicy mają dostęp do swoich bitcoinów po przetworzeniu transakcji. Ponieważ prawie niemożliwe jest, aby każdy użytkownik uczestniczył w tym procesie, górnicy zapewniają, że tylko legalni użytkownicy mają dostęp do ich funduszy, pobierając niewielką opłatę od górnika za każdą transakcję.

Warto zobaczyć: Czym są i jak działają kraniki kryptowalut?

Jak naliczane są opłaty transakcyjne Bitcoin

Ujemne opłaty transakcyjne mogą odepchnąć ludzi od korzystania z bitcoinów w kierunku alternatywnych waluty cyfrowe. Opłaty transakcyjne są naliczane przy każdej transakcji bitcoin i są wykorzystywane do płacenia górnikom za zabezpieczenie sieci. Górnicy otrzymują te fundusze w formie nagród blokowych; jest to omówione dalej we wstępie, a także bardziej szczegółowo w artykule Nocera „What Bitcoin Miners Get”. Górnicy pobierają również niewielką opłatę, gdy tworzą bloki w sieci bitcoin, które są dodawane do łańcucha bloków. Ten łańcuch bloków jest zasadniczo publicznym rejestrem wszystkich transakcji bitcoin, które kiedykolwiek miały miejsce. Każdy komputer podłączony do Internetu może pobrać ten łańcuch bloków i zobaczyć, ile bitcoinów ma każdy użytkownik w swoim adresie publicznym. Ponieważ łańcuchy bloków są niezmienne, każdy może spojrzeć na te informacje i zobaczyć, ile bitcoinów ma każdy użytkownik. Każdy może następnie użyć tych informacji, aby wysłać mu pieniądze lub uzyskać towary lub usługi od firm tych użytkowników. Ale ponieważ użytkownicy zazwyczaj nie podają tych informacji łatwo, konieczne jest również pobieranie od nich opłat za tę usługę.

Sprawdź więcej: Czym jest kryptowaluta Bitcoin Cash i ryzyko z nią związane?

Jak oszczędzać na opłatach transakcyjnych w sieci Bitcoin

Niektórzy ludzie sprzeciwiają się opłatom transakcyjnym, ponieważ uważają, że jest to podatek od sieci. Dzieje się tak dlatego, że górnicy nie otrzymują żadnej rekompensaty za zabezpieczenie lub utrzymanie sieci; po prostu robią to z altruizmu. Niektórzy uważają, że wydobycie nie powinno być opodatkowane, ponieważ jest to niezbędna usługa, która pomaga zabezpieczyć sieć bitcoinów. Dlatego uważają, że górnicy również nie powinni być nagradzani opłatami transakcyjnymi.

Ponadto niektórzy uważają, że opłaty transakcyjne są zbyt niskie i mogliby przeznaczyć więcej środków na bezpieczeństwo. Podczas gdy niektórzy uważają, że wydobycie nie powinno być opodatkowane, inni uważają, że powinno być opodatkowane, aby było bezpieczniejsze. Podwyższenie tych podatków mogłoby pomóc zapewnić górnikom wystarczające środki finansowe na zapewnienie bezpieczeństwa, aby nie zamykali po prostu wszystkich transakcji, jeśli te podatki nie są spełnione.

Czytaj również: Czym jest kryptowaluta Bitcoin SV i ryzyko z nią związane?

Ogólnie rzecz biorąc, opłaty transakcyjne są ważne, ponieważ pomagają zabezpieczyć sieć bitcoin, pozwolić mu rosnąć i generować dochody dla górników, którzy pomagają w jego utrzymaniu. Jednak niektórzy uważają, że opłaty te nie są wystarczająco wysokie i mogą przeznaczyć więcej środków na środki bezpieczeństwa, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo. Podwyższenie tych opłat wymagałoby szeroko zakrojonych badań nad tym, jakie środki przyniosłyby wystarczającą ilość pieniędzy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, aby transakcje odbywały się w pożądanym tempie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Bitcoin Gemini – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Next Post

Giełda kryptowalut Bybit.com – Opinie

Related Posts