Gdzie i w co zainwestować 100 zł, 1000 zł, 10 000 zł | 10 pomysłów

Gdzie i w co zainwestować 100 zł, 1000 zł, 10 000 zł

Mniej więcej od dwóch lat Polskę zalicza się do krajów rozwiniętych. Kilka lat temu trudno nam było to sobie wyobrazić, a teraz zaliczamy się już do grona państw, których gospodarkę uważa się za stabilną, a postęp technologiczny równy z największymi państwami UE czy USA.

Naturalną konsekwencją takiego rozwoju, jest to, że o finansach przestajemy myśleć już wyłącznie kategoriami od pierwszego do pierwszego, a coraz częściej szukamy różnych sposobów na zainwestowanie zaoszczędzonych środków.

W co zainwestować 100 zł, 1000 zł, 10 000 zł

Często inwestowanie błędnie mylone jest z oszczędzaniem. W ekonomii od dawna złotą zasadą jest to, że pieniądz nie lubi stagnacji. Odkładanie do przysłowiowej skarpety, czy na nisko oprocentowane konto, to nie inwestycja. Czym zatem jest inwestowanie? Zgodnie z definicją słownikową – to przeznaczanie środków finansowych na powiększenie lub odtworzenie zasobów majątkowych. Najczęściej termin inwestycja kojarzy się nam z podmiotami gospodarczymi, ale tak naprawdę każdy z nas może zostać inwestorem. Najpopularniejsze sposoby inwestowania to:

  • inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych,
  • zakup nieruchomości,
  • udziały w funduszu inwestycyjnym,
  • inwestowanie w kryptowaluty,
  • zakup nowych maszyn, które zwiększą wydajność przedsiębiorstwa,
  • kursy i szkolenia zwiększające nasz potencjał zarobkowy.

Nadrzędną zasadą jest rzetelna ocena wysokości środków, jakie jesteśmy gotowi przeznaczyć na inwestycję. Musimy bowiem pamiętać, że inwestując możemy znacznie pomnożyć swoje zasoby, ale powinniśmy również liczyć się z ewentualną utratą środków, jeśli inwestycja okaże się nieudana. Na giełdzie grozi nam bańka spekulacyjna, nieruchomości mogą znacznie utracić na wartości, a zakupione maszyny mogą okazać się niewystarczające, żeby pozyskać nowych klientów.

Dotychczas dominował pogląd, że inwestycja w nieruchomości, to długofalowa i  najbezpieczniejsza droga do pomnożenia majątku. Pojawienie się na rynku finansowym kryptowalut otworzyło nowy rozdział w ekonomii, przewartościowując tym samym rynek inwestycyjny.

Millenialsi wyznaczają nowe trendy

Firmy działające na rynku inwestycyjnym muszą wybiegać daleko na przód i przewidywać trendy. Z badań przeprowadzonych przez firmę deweloperską z Wielkiej Brytanii wynika, że tak zwani millenialsi wolą inwestować w bitcoina niż w nieruchomości (aż 27% młodych mężczyzn biorących udział w badaniu). Podobną tendencję pokazały badania przeprowadzone w USA, gdzie okazało się, że osoby w wieku od 18-34 roku życia zdecydowanie woli zainwestować w bitcoina, niż w obligacje lub na giełdzie papierów wartościowych.

Skąd taka tendencja? Współcześni młodzi ludzie myślą innymi kategoriami, dla nich szalejące notowania kursu bitcoina nie są niczym przerażającym, a przeciwnie. Dostarczają im adrenaliny i emocji. Nie mają cierpliwości swoich dziadków do obserwowania jak ceny nieruchomości powolnie, ale stabilnie przez lata pną się w górę.

Dla nich ważniejsze jest to, że mogą w bardzo krótkim czasie niesłychanie pomnożyć zainwestowane środki (zdarzało się, że wartość bitcoina w skali roku wzrosła o ponad 1000%), a podjęte ryzyko jest dla nich ciekawym wyzwaniem. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że to stała tendencja i wraz z wchodzeniem kolejnych pokoleń będzie się jeszcze umacniać.

Obecnie za 100 PLN można nabyć 0,0041 BTC (wartość 1 BTC wynosi ok 24255.53 PLN), nie trzeba zatem posiadać wielkiego majątku żeby zacząć inwestować na giełdzie kryptowalut, musimy jednak pamiętać o tym, że jego wartość może spaść równie szybko co wzrosnąć.

W co zainwestować 1000 zł lub 10 000 zł ?

10
Bitcoin TIme opinie

Bitcoin Time Bardzo popularna platforma

Według opinii wielu użytkowników Bitcoin Time jest bardzo rzetelną, bezpieczną i wiarygodną platformą. Posiadają oni specjalne licencje, które zezwalają na prowadzenie działalności na całym świecie. 
9

Bitcoin Millionaire Wartościowa platforma

Bitcoin Millionaire to tradingowy bot, wykorzystujący w swojej pracy zaawansowane algorytmy.
8

Bitcoin Power Często wybierana przez czytelników

Otwarcie konta z Bitcoin Power jest procesem bardzo prostym. Przetestowaliśmy ten proces sami i z ogromną przyjemnością dowiesz się, że samo otwarcie konta jest całkowicie bezpłatne.
7.5

British Bitcoin Profit Nowość na polsce

British Bitcoin Profit wymaga niskiego depozytu, aby móc rozpocząć. W rzeczywistości jest to jeden z możliwie najniższych depozytów na rynku. 
7.5

Bitcoin Era klastyczna platforma

Bitcoin Era działa w oparciu o bardzo inteligentne roboty. Nabywają one kryptowaluty w momencie, w którym ich cena jest niska relatywnie, aby je następne sprzedać, gdy ona poszybuje znacznie w górę. 
7.5

Quantum Code Dostępna dla wybranych

Według zespołu systemu handlowego Quantum Code, oprogramowanie dostarczyć może do 85 procent dokładności. Najważniejsze jest to, że oprogramowanie nigdy nie traci.

Polecamy: Kiedy sprzedać bitcoina? Kiedy kupić?

Warto inwestować w ICO

ICO (z ang. initial coin offering) – to bardzo nowoczesna metoda crowdfundingowa, w której startupy zbierają kapitał za pomocą kryptowalut. W przypadku akcji mamy prospekt emisyjny, rodzajem takiego prospektu dla ICO jest whitepaper – tzw. plan biznesowy, w którym znajdziemy informacje o poszczególnych etapach projektu i celach biznesowych.

Jak to działa?

Zasada jest banalnie prosta, startup, który nie ma środków na sfinansowanie swoich przedsięwzięć, tworzy ICO emitując tokeny. Jeśli dostrzeżemy w planie biznesowym takiej firmy potencjał, możemy ją wesprzeć nabywając jej tokeny – w ten sposób niektóre firmy zdobyły miliony dolarów na swoje działania.  Należy jednak uważać, ponieważ w niedługiej historii ICO zdarzały się już oszustwa, w których firmy po zebraniu środków wcale nie zaczęły działać.

ICO – w które warto inwestować?

W co zatem zainwestować, jeśli już chcemy pomnożyć swoje środki i jednocześnie poczuć się częścią większego projektu?

Czytaj również: Inwestowanie w konopie na eToro 

GG World Lottery

Loterie od wieków cieszą się szalonym powodzeniem na całym świecie. GG World Lottery ma zupełnie zrewolucjonizować dotychczasowy, przestarzały rynek loterii. W zdominowaniu rynku ma pomóc zupełnie innowacyjna technologia, oparta o blockchain, która połączy przestarzałą infrastrukturę loterii z najnowocześniejszą technologią rozproszonych serwerów.

Gwarancją solidności projektu jest przede wszystkim CEO GG World Lottery, Mark Hutchinson, który posiada wieloletnie doświadczenie przy największych projektach branży loteryjnej w USA. Ponadto firma ma już udane projekty na swoim koncie, a podwaliny pod obecny projekt są bardzo solidne. Kolejnym ciekawym aspektem projektu jest to, że dzięki oparciu o blockchain, będzie to pierwsza w historii loteria o stuprocentowej transparentności – uczestnicy będą mogli na żądanie dokonać kontroli.

Miracle Tele

Drugim w kolejności projektem wartym uwagi jest Miracle Tele. To operator wirtualnej sieci komórkowej, który dzięki nowatorskiej karcie SIM umożliwia użytkownikom połączenia międzynarodowe za najniższe stawki na rynku (0,2EUR za minutę połączenia wychodzącego na cały świat). Nie trzeba zatem tłumaczyć na czym polega fenomen usługi i dlaczego jej popularność będzie stale rosnąć. Obecnie firma w celu realizacji dalszych planów rozwoju wypuszcza dla członków swojej społeczności 3 mln tokenów TELE, które można okresowo wykupywać, zarabiać na nich i odsprzedawać na giełdzie.

 Inwestycja w szkolenie – rzetelna wiedza źródłem sukcesu

Podobnie jak w inwestowaniu tradycyjnymi metodami, w przypadku inwestycji opartych na kryptowalutach, czy to będzie bitcoin, czy ICO, kluczowa jest nasza wiedza w tej dziedzinie. Rynek kryptowalut liczy zaledwie dekadę, ale już zdążył dokonać prawdziwej rewolucji w wielu dziedzinach naszego życia.

Dlatego jeśli planujemy spróbować swoich sił na tym rynku, warto w pierwszej kolejności zainwestować w szkolenie dotyczące technologii blockchain. Na naszej stronie znajdziecie kupon rabatowy na takie szkolenie.

CoinCasso  – inwestuj i wspieraj rozwój polskiej giełdy kryptowalut

Warto też inwestując myśleć o wspieraniu rodzimych produktów, wzmacniając tym samym naszą pozycję na rynku. Taką możliwość mamy nabywając tokeny CCX wyemitowane przez CoinCasso. Platformę CoinCasso stworzyli Polacy, jest wielofunkcyjna i co najważniejsze dedykowana zarówno profesjonalistom jak i amatorom. W planach ma stworzenie pionierskich kryptowalutowych bankomatów oraz znaleźć się w gronie 50. największych giełd kryptowalutowych świata. W celu pozyskania środków na dalszy rozwój wyemitowała ponad 100 mln tokenów CCX.

Rynek kryptowalut nie kończy się na bitconie

Kryptowaluty to bardzo ciekawy i rozwojowy rynek. Choć dużo łatwiej zjednuje sobie młodych ludzi, wysokość środków inwestowanych w ten rynek pokazuje, że to bardzo poważna gałąź rynku finansowego. Dla przykładu, jeden z największych graczy Greyscale Investment, w trzecim kwartale tego roku zwiększył swój kapitał o 81 milionów dolarów. Jak pokazuje ten artykuł, inwestowanie w kryptowaluty, to nie tylko bitcoin, ale także szeroka oferta ICO.

Czytaj również: Bitcoin jako inwestycja długoterminowa

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne? Tak, o ile będziemy pamiętali o podstawowej zasadzie w inwestycjach – rozsądek i wiedza są największą gwarancją sukcesu. Dodatkowym atutem jest to, że możemy zainwestować praktycznie każde pieniądze – nie potrzebujemy wysokiego kapitału, co w przypadku początkujących osób ma duże znaczenie.

Podsumowując, czy warto inwestować – warto. Jednak zanim nasze środki zainwestujemy w zakup bitcoina lub ICO, najpierw zainwestujmy je w wiedzę, a więc solidne szkolenie z tej dziedziny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Kiedy sprzedać bitcoina? Kiedy kupić?

Next Post
Bitcoin Time

Najlepszy bot do handlu kryptowalutami | Ranking

Related Posts