W jaki sposób zarabiać więcej na giełdach na kryptowalut? - CryptoBot

W jaki sposób zarabiać więcej na giełdach na kryptowalut?

Rynek kryptowalut jest nieco inny od pozostałych rynków finansowych. Tutaj duże znaczenie ma szybkość reakcji na zmieniającą się koniunkturę oraz różne doniesienia medialne. A to Elon Musk zatweetował pozytywnie o doge coinie i cena zwariowała, a to Chiny ponownie wydały wojnę kryptowalutom i ceny spadają. Oto kilka wskazówek na to, jak podchodzić do kryptowalut.

W jaki sposób zarabiać więcej i skuteczniej na giełdach na kryptowalut?

Zapomnieć o przeszłości

Wiele osób płacze, że nie zainwestowało w bitcoin, kiedy ten był jeszcze tani i obecnie już nie kupuje. Tymczasem na bitcoinie świat kryptowalut się nie kończy, a i na BTC ciągle można zarobić. Trzeba zbadać rynek, znaleźć interesujące pozycje i nie oglądać się wstecz.

Nie tylko kupowanie, ale i sprzedawanie

Traderzy mają pewne strategie, np. przeznaczają pewien procent swoich zarobków (10-20) na inwestycje i kupują po cenach, jakie sobie założyli. Jednocześnie nie słuchają takich, ktorzy zalecają kupowanie i trzymanie bitcoina lub innej kryptowaluty, choćby jego cena waliła się nawet katastrofalnie.

Bitcoin postrzegany jest jako bezpieczna przystań, ale nie każde aktywo wygląda podobnie. Nie wolno tak myśleć. Wiele aktywów z pierwszej setki z lat poprzednich jest już martwych lub utknęło na jednym poziomie. Czasami warto pozbyć się kryptowaluty, gdy ta nie rokuje.

Kupowanie na spadkach, sprzedawanie na zwyżkach

Nie jest to łatwe do wyczucia, ale gdy przejrzymy wykresy, widać na nich, że po dołkach występuje często pięcie się na kolejne testowanie szczytów. Niekiedy bitcoin i inne kryptowaluty spadają nawet o 30-70% od swych szczytowych wartości. Warto wówczas rozważyć ich zakup. Zalecane jest bycie chciwym.

Chciwość wykluczona w wypadku shitcoinów

Nie należy wpadać w pułapki nieznanych coinów. Skoki cenowe są w nich wprawdzie bardzo duże, ale najczęściej jest tak, że po zakupie te pozorne kryptowaluty po prostu upadają, a nierzadko nawet do zera.

Nie wolno słuchać podpowiedzi internetowych znawców, obiecujących złote góry na przypadkowej kryptowalucie.

Ostrożność, ale i szybkie reagowanie

Zły zakup może się zdarzyć i nawet jeżeli dotyczył utraty 30-40% środków zainwestowanych w daną pozycję należy przyjąć to jako cenną lekcję. Na początek lepiej jest trzymać się projektów najbardziej znanych, a więc BTC i ETH, ale i badać rynek, rozwijać swoją wiedzę i powoli powiększać rozmiar swoich inwestycji.

Na koniec warto przypomnieć, że doniesienia medialne mają na rynek kryptowalut wpływ ogromny. Reagować należy wiec szybko, ale jednocześnie sprawdzać, czy dane doniesienie nie jest fake newsem. Można sprzedać kryptowalutę, bo wiadomość jest dla niej niekorzystna, a po chwili ją odkupić po niższej cenie, ponieważ wiadomość okazała się fejkiem. Na tym też można zarobić.

Sprawdź również:

Od Redakcji:

Wszelkie dane, materiały, informacje, obliczenia, analizy, artykuły, opracowania oraz opinie, poglądy, komentarze, wiadomości itp. znajdujące się w KryptoPay.pl nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.). Wszelkie dane, materiały, informacje, obliczenia, analizy, artykuły, opracowania oraz opinie, poglądy, komentarze, wiadomości itp. znajdujące się w Serwisie KryptoPay.pl nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715).
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Bitcoin Time

Prognozy Shiba Inu na 2021 i 2022 rok. Czy osiągnie nowe szczyty?

Next Post

Wykradł 250 tys. zł oferując swoje koparki kryptowalut

Related Posts