Wakacje kredytowe od 29 lipca czy warto nadpłacać kredyt? - CryptoBot

Wakacje kredytowe od 29 lipca czy warto nadpłacać kredyt?

Wykorzystanie wakacji kredytowych jest idealną opcją do nadpłaty kredytu. Poznaj szczegóły nowej ustawy, która wchodzi w życie już w lipcu 2022 roku.

Wakacje kredytowe już od 29 lipca b.r.

Złożenie wniosku o wakacje kredytowe będzie możliwe już za dwa tygodnie. Dzięki zaoszczędzeniu pieniędzy z rat kredytu będzie można zgodnie z sugestią Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego zlecić jego nadpłatę.

Dobrą informacją dla kredytobiorców jest to, że w sierpniu będzie miało miejsce niedecyzyjne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Takie rozwiązanie sprawia, że ewentualna podwyżka stóp procentowych po raz pierwszy od tej chwili będzie miała miejsce ewentualnie we wrześniu. Dodatkowo prawdopodobne jest stwierdzenie, że rynek widzi szansę związaną z zakończeniem cyklu podwyżek stóp procentowych w Polsce.

Czytaj również: Bitcoin Time Czy Warto? Opinie

Podpisanie ustawy o wakacjach kredytowych

Składanie wniosków o wakacje kredytowe możliwe będzie już na końcu lipca, dokładnie od piątku 29. dnia miesiąca. Stanie się tak dzięki podpisaniu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa opiera się na tym, że kredytobiorca będzie mógł złożyć wniosek dotyczący zwolnienia ze spłat 8 rat kredytu hipotecznego. Będzie to po dwa miesiące w trzecim oraz czwartym kwartale 2022 roku oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 roku. Anulowanie pierwszej raty możliwe będzie już w sierpniu, czyli w okresie wakacyjnym.

Zalecenia UKNF

Wielu kredytobiorców w związku z zaoszczędzonymi pieniędzmi z jednej raty kredytu może postanowić wybrać się na wakacje. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaleca jednak, by niewydane w ten sposób fundusze przeznaczyć na nadpłacenie kredytu. Poprzez to uzyskamy zredukowanie zadłużenia, co sprawi, że kredyt zostanie spłacony w szybszym czasie lub też jego kolejne raty będą niższe niż do tej pory. Takie rozwiązanie sprawi, że domowy budżet ulegnie odciążeniu.

Sprawdź więcej: Bitcoin Millionaire Czy Warto? Opinie

Skorzystanie z wakacji kredytowych sprawia, że osoby mające kredyt hipoteczny mogą przez osiem miesięcy, do końca 2023 roku, odpocząć od jego spłat. Nie warto jednak przeznaczać tych pieniędzy na przetracenie, gdyż z powodzeniem można sprawić, by zobowiązania pożyczkowe szybciej się zakończyły. Warto pamiętać o tym, że zmniejszenie raty kredytu nie skraca czasu zobowiązań. Zmianie ulega tylko wysokość raty, nie koniec spłaty. W przypadku skróceniu okresu spłaty rata przez cały czas będzie na tym samym poziomie.

Czytaj więcej: Infinity App Czy Warto? Opinie

Analiza obu opcji wakacji kredytowych

Dobrze jest więc dokładnie przeanalizować obie te opcje i zastanowić się nad tym, która z nich jest korzystniejsza dla konkretnego kredytobiorcy. W przypadku chęci skorzystania z nadpłaty kredytu, warto skontaktować się z bankiem, aby ustalić szczegóły przeprowadzenia tej transakcji.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Jakie są prognozy ceny Bitcoina? Na koniec 2022 roku – 25 473 USD.

Next Post
Bitcoin Era

Koszty kopania bitcoina na poziomie najniższym od 10 miesięcy

Related Posts