Zainteresowanie inwestorów inwestycjami w kryptowaluty - CryptoBot

Zainteresowanie inwestorów inwestycjami w kryptowaluty

Bitcoin Era

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród 700 zamożnych inwestorów z całego świata, 70% z nich jest już w posiadaniu jakiejś kryptowaluty lub planuje taką inwestycję w najbliższych latach.

Badanie przeprowadzone na grupie milionerów przez firmę doradztwa finansowego deVere Group.

Niezależna firma doradztwa finansowego ciesząca się dużą renomą na świecie deVere Group przeprowadziła badanie na grupie 700 bogatych inwestorów z całego świata, którzy dysponują aktywami do zainwestowania na poziomie co najmniej 1 mln funtów brytyjskich (równowartość ok. 1,3 $ USD).

Wyniki badania

Jak wynika z badania deVere Group, prawie 75% milionerów już dokonało inwestycji w kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum lub XRP. Ci którzy jeszcze nie zainwestowali w waluty cyfrowe planują to zrobić w ciągu najbliższych dwóch lat.

Ankieta wykazała, że o 5 procent więcej zamożnych inwestorów niż w roku ubiegłym jest już w posiadaniu kryptowalut lub planuje taką inwestycję zrobić przed końcem roku 2022.

Dlaczego Bitcoin cieszy się taką popularnością wśród zamożnych inwestorów z całego świata?

Duża zyskowność inwestycji

Jak stwierdził Nigel Green – dyrektor generalny i założyciel deVere Group, Bitcoin w roku bieżącym podobnie jak w latach ubiegłych był jedną z najbardziej zyskownych inwestycji. Przedstawiciel firmy badawczej zauważył, że bardzo dobre wyniki osiągane z inwestycji w waluty cyfrowe przyciągają coraz szersze rzesze zamożnych inwestorów, którzy dostrzegają że są one przyszłością i nie można tego ignorować, ani pozostawać w ogonie.

Zabezpieczenie przed inflacją

Według Greena, Bitcoin to dobre antidotum na przewidywane długoterminowe problemy z inflacją, które pojawią się w wyniku wdrażania przez kolejne kraje pakietów stymulujących gospodarkę.

Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych

Jak uważa przedstawiciel deVere Group, kołem napędowym wzrostu cen jest duży popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych, którzy zarabiają na wysokich zwrotach z inwestycji w aktywa takie jak kryptowaluty.

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

BitCannabis.pl Olejki i susz CBD

Next Post
British Bitcoin Profit

Raper Logic to kolejny celebryta, który zainwestował pieniądze w Bitcoina

Related Posts