Znacznie rośnie użycie różnych kryptowalut w Darknecie - CryptoBot

Znacznie rośnie użycie różnych kryptowalut w Darknecie

Całkiem nowe badania wskazują nam na to, że rośnie ilość różnych kryptowalut, które przepływają przez różnego rodzaju rynki w Darknecie.

Wręcz się tutaj mówi o podwojeniu skali tegoż właśnie zjawiska. Raport w tejże sprawie został opublikowany w dniu 28 stycznia przez Chainalusis. Jest to nowojorska analityczna firma bezpośrednio z rynku technologii blockchain. To w nim stwierdzono, że na rynku Darknetu w roku 2019 wpłynęło niemal o dwa razy więcej kryptowalut, a niżeli to miało miejsce wcześniej.

Darknet a kryptowaluty

Powinniśmy na pewno spojrzeć na konkretne liczny. W roku 2019 przez rynki przepłynęło aż 790 milionów USD w samych kryptowalutach. Po raz pierwszy sama ta wartość przekroczyła także 600 milionów USD – dodają to eksperci z Chainalysis. W to zwłaszcza wliczono transakcje, które są oparte na: ZRZ, ZIL, WETH, USDT, USDC, TUSD, PAX, OMG, MLN, MKR, MCO, LTC, LINK, LEO, HT, GUSD, GNO, ETH, DAI, CRPT, CRO, BTC, BNB, BCH oraz BAT.

Chainalysis też wskazuje na coś zupełnie innego. Mianowicie na samą odporność rynków właśnie w Darknecie na zwiększoną pozornie prawną kntrolę ze strony organów globalnych regulacyjnych. Firma także dodaje, że liczba całkowita rynków aktywnych po „stronie ciemnej” pozostaje na poziomie stabilnym pomimo naprawdę wielu starań ze strony władz.

Czytaj więcej: NFT Code – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Niektóre spośród rynków się zamykają, ale w miejsce ich pojawiają się nowe (nierzadko zapewne prowadzone są przez te same osoby). Porównanie tego z mityczną walką Hydrą jest jak najbardziej tutaj całkowicie na miejscu.

Sama popularność kryptowalut w Darknecie jest spowodowana ich charakterem zdecentralizowanym, który jest z kolei uzupełnieniem idealnym niescentralizowanych samych infrastruktur z tejże części sieci.

W ramach samego badania Chainalysis dodało, że się spodziewa, że w przyszłości sama liczba rynków darknetowych, które otwarte są na monety cyfrowe znacznie wzrośnie. Zwłaszcza dużym zainteresowaniem cieszyć się mogą projekty o pokroju Monero (XMR), czyli tak zwane private coiny.

Sprawdź więcej: NFT Revolution – Opinie Rejestracja Platforma Inwestycyjna

Pewnego rodzaju walka z wiatrakami

Globalne regulacyjne organy oraz także organy ścigania dokładają wszelkiego rodzaju starań, aby móc walczyć z rynkami właśnie w Darknecie. Na pewno jesteśmy ciekawi efektów. Zatem z jakimi efektami mamy tutaj do czynienia? Jak widać niestety, ale efekt jest nieskuteczny. Raczej możemy powiedzieć, że przypomina to walkę z wiatrakami. Z kolei upadek słynny Silk Road w roku 2013 jedynie pozostaje pustym symbolem na samą skuteczność władz. Te w sposób globalny nie potrafią wygrać bowiem z tym zjawiskiem. Kryptowaluty oraz Darknet chyba pozostaną także zjawiskiem nierozerwalnym.

Warto wiedzieć: Zainteresowanie inwestorów inwestycjami w kryptowaluty

Czy w przyszłości walka ta nie będzie już zwykłą walką z wiatrakami, a rzeczywiście w miarę wyrównaną walką? Może z tym być różnie. Co jak co, ale naprawdę czas pokaże. Dużo tuta zależy od władz państwowym w danym kraju. Wiemy, że co kraj to inna sytuacja rządowa. Należy do tej sprawy podchodzić naprawdę w sposób indywidualny oraz dotyczący danego państwa.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Portfel sprzętowy Trezor zawiera błąd krytyczny

Next Post

Czym jest kryptowaluta Bitcoin SV i ryzyko z nią związane?

Related Posts